Uczniowie z przasnyskiej „Jedynki” poznawali świat niepełnosprawnych

We wtorek 9 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 w Przasnyszu odbyły się warsztaty pt: „ Poznajemy świat osób niepełnosprawnych”.

Zajęcia zostały przeprowadzone w grupie uczniów klas siódmych w formie praktycznych ćwiczeń warsztatowych opartych na rzeczywistych czynnościach wykonywanych na co dzień przez osoby niepełnosprawne. Poszczególne stanowiska z ćwiczeniami były rozmieszczone w taki sposób, aby uczniowie mogli wziąć udział w wybranych zadaniach w ramach trzech tematów: „Życie w ciemności”, „Świat bez dźwięków” oraz „Chodzę rękoma”.

Uczniowie mieli możliwość pokonania slalomem trasy na wózku inwalidzkim, budowania z klocków w rękawicach kuchennych, malowania ustami, rozpoznawania dźwięków z zatyczkami w uszach, czy też układania i odgadywania rzeczy z zasłoniętymi oczami. Celem zajęć było kształtowanie pozytywnych postaw, rozbudzenie empatii oraz poszerzenie świadomości na temat problemów i trudności osób z różnymi niepełnosprawnościami. Przy współpracy uczennic z Medycznego Studium Zawodowego warsztaty przebiegły w miłej atmosferze. Uczniowie z otwartością i zainteresowaniem wykonywali kolejne ćwiczenia.

SP1

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments