Uczniowie z przasnyskiej „Jedynki” rozmawiali na temat profilaktyki uzależnień

Przasnyską „Jedynkę” odwiedził pracownik sanepidu. W czasie spotkania z uczniami poruszono temat uzależnień. Uczniowie wypróbowali okulary imitujące zaburzenia zmysłów po spożyciu alkoholu i narkotyków.

 

W poniedziałek, 21 listopada Marta Pęczkowska z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Przasnyszu odwiedziła uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi. Poprowadziła zajęcia edukacyjne dotyczące profilaktyki uzależnień.

Na lekcji młodzież zapoznała się z tematyką szkodliwego wpływu alkoholu i innych używek na organizm młodego człowieka, a także usłyszała o niebezpieczeństwach, jakie mogą pojawić się po ich zażyciu.

 

Na uczniów czekała także atrakcja – alkogogle.

– Uczniowie podczas zajęć mieli możliwość wypróbowania okularów imitujących zaburzenia zmysłów po spożyciu alkoholu i narkotyków – podaje przasnyski sanepid.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kar Gul
Kar Gul
1 rok temu

Z profilaktyką bywa tak, że może zadziałać odwrotnie do zamierzonego celu i zachęcać do podjęcia prób, bo takie atrakcje jak alkogogle zniekształcają tylko widok, a nie zdrowie, czyniąc tylko niezłą zabawę. Gdyby one powodowały jeszcze chwilową padaczkę alkoholową czy poczucie utraty oszczędności życia, utraty mieszkania i sponiewierania społecznego, wtedy może byłyby skutecznym narzędziem profilaktycznym, a wywołują tylko salwy śmiechu i nic więcej. Pozdrawiam naiwnie wierzących w profilaktykę.