Uczniowie z przasnyskiej „Jedynki” odwiedzili Muzeum Weterynarii

We wtorek, 21 czerwca uczniowie klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Przasnyszu wybrali się na wizytę do Przychodni Weterynaryjnej CrosVet, aby obejrzeć mieszczące się przy niej muzeum weterynarii.

 

Na miejscu dzieci przywitał znany w powiecie przasnyskim weterynarz, a zarazem historyk i regionalista Waldemar Krzyżewski. Uczniowie obejrzeli zbiory muzealne, posłuchali o patronach zawodu, a następnie dowiedzieli się do czego służą podkowy, wędzidła, munsztuki i strzemiona. Czekał na nich mikroskop z preparatami, zestaw chirurgiczny wojskowego lekarza z 1935r. oraz zbiory z I Wojny Światowej.

– W kolejnych salach obejrzeliśmy stare naczynia do przechowywania leków, pułapkę na muchy i narzędzia do puszczania krwi oraz ciętych baniek. Dowiedzieliśmy się, co myśliwy z XIX wieku brał na polowanie i jak ładowało się strzelbę. Miłą niespodzianką był poczęstunek w bibliotece – relacjonują uczniowie z klasy 4 d.

Na koniec spotkania dzieci zostały zaproszone do współczesnego gabinetu weterynaryjnego, gdzie przyjrzały się badaniu kota, aparatowi USG i zapoznały się z jego zastosowaniem.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments