Uczniowie z przasnyskiego ZSP uczyli się udzielać pierwszej pomocy

Uczniowie z Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu wzięli udział w dwudniowym kursie pomocy przedmedycznej. Uczyli się korzystania ze sprzętu ochronnego i prowadzenia czynności ratowniczych.

 

W dniach od 22 do 23 października w Zespole Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu w ramach projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” odbył się kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jego głównym celem było przekazanie uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w tym umiejętności prowadzenia czynności ratujących zdrowie i życie innych osób.

 

Uczniowie uczyli się korzystania z dostępnego sprzętu ochronnego i ratunkowego, właściwej oceny zagrożeń i sprawnego prowadzenia wywiadu ratowniczego, radzenia sobie w sytuacjach stresowych podczas akcji ratowniczej oraz prowadzenia czynności ratowniczych, takich jak ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, prowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej, obsługi defibrylatora AED, a także stosowania materiałów opatrunkowych i unieruchamiania poszkodowanego z podejrzeniem urazu kręgosłupa.

Kursanci dowiedzieli się, jak stosować właściwe procedury w przypadku różnych oparzeń i w jaki sposób ewakuować ludzi z miejsc zagrożenia.

 

Cały kurs zakończył się certyfikowanym egzaminem zewnętrznym VCC Select Competences.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments