Uczniowie z przasnyskiego ZSP na zajęciach w pracowni kosmetycznej

Uczniowie z przasnyskiego ZSP wzięli udział w zajęciach w pracowni kosmetycznej Medycznej Szkoły Policealnej. Poznawali techniki wykonywania demakijażu skóry.

 

Uczniowie I klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu kosmetycznym z Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra H. Sucharskiego w Przasnyszu wybrali się do Medycznej Szkoły Policealnej. Tam wzięli udział w zajęciach praktycznych.

– W pracowni kosmetycznej, uczniowie poznawali techniki wykonywania demakijażu skóry – informuje ZSP w Przasnyszu.

Demakijaż twarzy jest podstawową czynnością w codziennej pielęgnacji skóry. Pozostawienie na noc resztek makijażu wraz z innymi zanieczyszczeniami może być przyczyną pogorszenia się stanu cery oraz powstania wszelkich zaskórników. Dzięki temu zabiegowi można być pewnym, że skóra jest prawidłowo oczyszczona.

 

Uczniowie dowiedzieli się, że wykonanie prawidłowego demakijażu twarzy nie jest takie proste, jak może się wydawać. Wymaga znajomości trików stosowanych przez kosmetyczki, które pozwolą pozbyć się z twarzy jak największej ilości zanieczyszczeń, a jednocześnie nie podrażnią skóry.

Wycieczka do budynku Medycznej Szkoły Policealnej była także okazją do zapoznania się z ofertą placówki i odwiedzenia innych sal dydaktycznych.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments