Uczniowie z przasnyskiego KEN-a zebrali kilkadziesiąt kilogramów śmieci w akcji „SprzątaMY las”.

Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu dołączyło do ogólnopolskiej akcji „SprzątaMY las”, zainicjowanej w tym roku przez prezydenta Andrzeja Dudę. Dlatego też 20 września wybrani uczniowie ruszyli wraz ze swoimi opiekunami w podprzasnyskie lasy, by wyeliminować efekty nieodpowiedzialnego zachowania człowieka.

Dla licealistów z przasnyskiego KEN-a akcja ta miała podwójny, a nawet potrójny wymiar. Po pierwsze dzień 20 września został uznany za finał akcji „Sprzątania świata” w Polsce. Uczniowie dołożyli więc swoją cegiełkę do tej szczytnej akcji.

Po drugie, podjęte działania były pierwszym wymiernym efektem współpracy na linii LO – Nadleśnictwo Przasnysz. Wiosną tego roku obie instytucje podpisały umowę inicjującą długofalową współpracę w zakresie edukacji ekologicznej.

Wreszcie po trzecie, szkoła przypomniała, że bierze udział w międzynarodowym projekcie Erasmus +, w którym kluczowa jest edukacja ekologiczna. A jak inaczej uczyć uczniów odpowiedzialnego zachowania na łonie przyrody, jak nie w podobnych działaniach praktycznych?

W ciągu kilku godzin pracy uczniowie, wspomagani przez Krzysztofa Załęskiego – pedagoga i jednocześnie koordynatora projektu, oraz Krystynę Lewandowską – pielęgniarkę szkolną zebrali kilkadziesiąt kilogramów śmieci, które w lesie pozostawili bezmyślni ludzie.

Tą akcją nie udało się oczywiście posprzątać całego lasu. Jest jednak nadzieja, że obecni licealiści nie dołączą do grona ludzi, traktujących przyrodę jak rezerwuar bez dna.

Źródło LO KEN
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
3 lat temu

Super robota gratulacje dla pomysłodawców i wykonawców – czyli Naszej młodzieży. Swoją drogą szokuje ilość śmieci znaleziona przez młodzież w lesie??? co za durnie – gdyż inaczej nie można napisać – tak postępują i wyrzucają śmieci do lasu, niewiarygodne …