Uczniowie z przasnyskiego „Ken-a” na warsztatach w Chorwacji

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu przebywają obecnie w chorwackim mieście Jasenovac, gdzie jako jedyna szkoła z Polski biorą udział warsztatach artystycznych.

 

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu od 16 do 23 października przebywają w Jasenovac w Chorwacji w ramach projektu „Sound In The Silence” organizowanego przez Europejską Sieć Pamięć i Solidarność.

– Tym razem spotkaliśmy się z uczniami z Niemiec, Rumunii i Chorwacji w Jasenovac. Reprezentacja KENa w składzie Zofia Pędrak, Martyna Makowska, Ewa Gałązka, Dominika Soból, Wiktoria Chrzanowska, Alicja Goś i Katarzyna Mordwa dotarła na miejsce podróżując na lądzie i w powietrzu i zmieniając środki lokomocji aż 6 razy! Przewodniczką tego żeńskiego septetu jest ponownie sorka Olga Mikulska – relacjonuje szkoła.

Podczas pierwszych dni w Chorwacji uczniowie zapoznali się z historia państwa..

– Wtorek i środa to dni przeznaczone na zwiedzanie i poznawanie historii obozów zagłady w Jasenovac i Starej Gradišce. Zwiedziliśmy miejsca pamięci i uczestniczyliśmy w warsztatach historycznych oraz w spotkaniu z osobą ocaloną z obozu. Od czwartku zaczynamy warsztaty artystyczne – dodają.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments