Uczniowie z Pościenia Wsi uczyli się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

W Publicznej Szkole Podstawowej w Pościeniu Wsi zostały zorganizowane zajęcia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadził je Krzysztof Lewikowski, ratownik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy.

 

Szkołę Podstawową w Pościeniu Wsi odwiedził ratownik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy, który przeprowadził z uczniami szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci dowiedziały się jak zatamować krwotok, usztywnić złamaną kończynę, wykonać pozycję boczną ustaloną, zwaną także pozycją bezpieczną, a także jak pomóc poszkodowanemu w czasie zadławienia.

– Udzielaliśmy pomocy choremu w czasie napadu epilepsji. Nastąpiło też zatrzymanie krążenia i tu niezastąpiony okazał się defibrylator, gdy resuscytacja była nie wystarczająca. Mieliśmy też do czynienia z osobami chorymi na cukrzycę – wspominają uczestnicy szkolenia.

 

Uczniowie byli bardzo zainteresowani zajęciami ze strażakiem ratownikiem. Zadawali liczne pytania, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi.

 

 

j.b.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments