Uczniowie z Ostrołęki szkolili się w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu

Tygodniowe szkolenie dla klas o profilu mundurowym z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce organizowane przez patronacką Jednostkę Wojskową – 2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu zakończyło się w piątek, 17 września.

 

– Podczas zakończenia szkolenia uczniowie wspólnie stwierdzili, że tydzień spędzony w koszarach był niepowtarzalną okazją do poznania wojskowej rzeczywistości, a zajęcia poprowadzone przez żołnierzy były dla nich cennym doświadczeniem, zwłaszcza w kontekście planów podjęcia służby w Wojsku Polskim – informuje por. A. Michalski.

Podczas zbiórki Dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego, płk dypl. Bogusław Postek dokonał wręczenia listów gratulacyjnych czterem wyróżniającym się uczniom: Michałowi Adamowskiemu, Patrykowi Berkowskiemu, Szymonowi Sienkiewiczowi oraz Dawidowi Zakrzewskiemu.

 

– Podjęcie współpracy na linii zarządzanego przeze mnie Ośrodka z Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce zaowocowały zakwalifikowaniem się szkoły do projektu edukacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach jednolitego, kompleksowego i przede wszystkim spójnego z wymogami wojskowymi programu nauczania, którego efektem są realne korzyści płynące zarówno dla całego społeczeństwa, uczniów jak również szkoły. Po zakończeniu swojej edukacji możecie liczyć na przywileje związane z wstąpieniem do armii. Dodatkowe premiowanie podczas naboru do wojskowych uczelni, czy np. możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej – do czego już dzisiaj serdecznie was zachęcam to tylko niektóre z bonusów wam przysługujących – mówił dowódca.

– Dla mnie jako dowódcy patronackiej jednostki wojskowej najważniejszym jest: zaszczepienie w młodym pokoleniu postaw patriotycznych, odpowiednie przygotowanie młodzieży do ochotniczego pełnienia służby wojskowej oraz docelowo wsparcie systemu odbudowy zasobów rezerw osobowych Sił Zbrojnych RP – dodał.

Cały pobyt młodzieży z klas wojskowych był dokładnie zaplanowany, zgodnie z trybem żołnierskiego życia. Zakres tematyczny obejmował zasady posługiwania się bronią i praktyczny trening strzelania z karabinku pneumatycznego, terenoznawstwo, rzuty granatami ćwiczebnymi na odległość, udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym, ochronę przeciwchemiczną, a także musztrę zespołową.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ja1
Ja1
1 rok temu

Przez tydzień to obieraka dobrze nie opanują a mowa o reszcie itd….