Uczniowie z Krzynowłogi Małej zebrali prawie 1300 zł dla dzieci z Syrii.

Szkoła Podstawowa w Krzynowłodze Małej już od kilku lat organizuje regularne zbiórki na rzecz dzieci dotkniętych wojną domową w Syrii. Kolejną edycję tej akcji zorganizowały uczennice z klasy VIII z tej placówki: Natalia Bober, Maja Bukowska (stypendystki Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia) oraz Karolina Nowicka.

Akcja polegała na tym, że uczniowie przynosili do szkoły własne zabawki, którymi się już nie bawili. Okazja była doskonała, ponieważ po świętach Bożego Narodzenia, kiedy to dzieci otrzymały mnóstwo nowych prezentów, w domach znajdowały się często zapomniane, ale niezniszczone przytulanki. Wszystkim przyświecało hasło: „Każdy ma coś, co może dać innym”.

Zbiórka trwała ponad tydzień. W specjalnych pojemnikach na dary pojawiły się misie pluszowe, puzzle, lalki, książki, samochody. Rodzice przynosili również nowe zabawki. Liczba tych wspaniałych darów wręcz przerosła oczekiwania organizatorów.

Wolontariuszki wszystkie zabawki posegregowały i wyeksponowały. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali kiermasz. Była to doskonała okazja do zabawy; zarazem akcja uwrażliwiała na potrzeby rówieśników z kraju, gdzie toczy się wojna, a dzieci doświadczają przemocy i głodu. Wydawać by się mogło, że pluszowy miś, którym się nikt nie bawi jest bezużyteczny. Prawda jest jednak taka, że każdy gest, nawet najdrobniejszy, zmienia czyjś świat.

Łącznie udało się zebrać kwotę 1272,88 zł. Wszystkie te środki przekazano przez fundację Caritas Polska na pomoc dzieciom w Syrii.

Szkolnym koordynatorem działań była nauczycielka Jagienka Cesarek.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments