Uczniowie z Krzynowłogi Małej wzięli udział w programie „Dzwonek na obiad”.

Uczniowie klasy ósmej ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej wzięli udział w programie „Dzwonek na obiad” realizowanym przez fundację „Być Bardziej”. Celem programu jest pomoc uczniom z rodzin bardziej potrzebujących i walka z niedożywieniem wśród dzieci i młodzieży. Program ten został objęty patronatem honorowym: Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Zdrowia.

 

W przeprowadzenie akcji „Grosz do grosza” zaangażowały się uczennice: Patrycja Łojewska, Patrycja Michalska, Wiktoria Fronczek, Aleksandra Rutkowska, Aleksandra Kacprzak, Weronika Rączkiewicz. Aby przybliżyć społeczności uczniowskiej cel akcji w październiku wykonały gazetkę „Dzień walki z niedożywieniem” i namalowały plakat promujący wolontariat i zaangażowanie na rzecz potrzebujących.

Dziewczyny przeprowadziły zbiórkę do puszek wśród uczniów i pracowników szkoły oraz w kościele po niedzielnych mszach świętych. Akcję wsparły również osoby indywidualne z Krzynowłogi Małej. Dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać kwotę 1159,18 złotych, która została przekazana na konto fundacji. Koordynatorem akcji była Ewa Rudzińska.

 


 

Źródło Szkoła Podstawowa w Krzynowłodze Małej
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments