Uczniowie z Krzynowłogi Małej przygotowali „paczki na Kresy”

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej zebrali 6 kartonów produktów spożywczych i chemicznych, które trafią do rodaków mieszkających na Litwie i Łotwie.

 

W dniach od 9 do 15 marca Rada Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej wraz z nauczycielkami Elżbietą Krajewską i Anetą Marchewką zorganizowała na terenie placówki zbiórkę produktów żywnościowych i chemicznych. To odpowiedź na list Mazowieckiego Kuratora Oświaty współpracującego z Fundacją „Kresy w potrzebie”.

– Fundacja zajmuje się pomocą Polakom na Kresach. Jedną z jej form jest cyklicznie organizowana akcja „Paczka na Kresy”, która odbywa się dwa razy w roku – przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Dzięki hojności uczniów, rodziców i pracowników szkoły udało się zebrać 6 kartonów różnych produktów spożywczych i chemicznych – informuje szkoła.

 

Zebrane paczki pomogą Polakom zamieszkującym Litwę i Łotwę wspomnieć swoją ojczyznę przed świętami Wielkanocnymi.

– Cieszymy się, że 16 marca mogliśmy zjednoczyć się z innymi szkołami i przekazać dary, dzięki którym nasi Rodacy otrzymają świąteczne paczki – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
1 rok temu

Piękny gest nauczycieli i uczniów,tylko szkoda że radni nic od siebie nie dają naszym rodakom na kresach,a chyba mają z czego