Uczniowie z Krzynowłogi Małej poznawali pracę bibliotekarzy

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną. W trakcie wizyty poznali prace bibliotekarza i ofertę biblioteczną.

 

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej wraz z dyrektor Małgorzatą Budną, Joanną Wawszczak i Edytą Kostrzewą odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną. Podczas wizyty zapoznali się z zawodem bibliotekarza oraz zasadami, jakie panują w wypożyczalni książek, rozmieszczeniem księgozbioru i rodzajami katalogów.

– Na początku pan Sylwester Stolarczyk, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w ciekawy sposób przedstawił uczniom jej działalność i funkcjonowanie. Następnie pani bibliotekarka Renata Smolińska opowiedziała o swojej pracy, omówiła zasady korzystania z biblioteki – sposób komputerowego zapisu czytelnika i wypożyczania książek, zapoznała dzieci z księgozbiorem biblioteki oraz oprowadziła uczniów po jego działach. Na tej niezwykłej lekcji czwartoklasiści dowiedzieli się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem Gminnej Biblioteki Publicznej oraz jak ważne jest dbanie o wypożyczone książki i oddawanie ich w terminie – relacjonuje wizytę z bibliotece szkoła.

 

Uczniowie obecni na spotkaniu byli zaskoczeni dużą ilością książek. Zadawali liczne pytania dotyczące pracy bibliotekarzy, najczęściej wypożyczanych egzemplarzy oraz wieku czytelników.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments