Uczniowie z Krzynowłogi Małej obchodzili Europejski Dzień Języków Obcych

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych przygotowali szkolna akademię. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki w obcych językach.

 

26 września uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej przyłączyli się do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych.

– Europejski Dzień Języków Obcych to święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej, która stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami oraz zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych – tłumaczy szkoła.

 

Podczas szkolnych obchodów święta uczniowie pod opieką nauczycieli języka angielskiego i rosyjskiego przygotowali akademię o historii europejskiego dnia języków obcych. Śpiewali piosenki, recytowali wiersze i „łamańce” językowe.

– Wszyscy obecni oglądali z uśmiechem występy i świetnie się przy tym bawili. Uczniowie zgodnie uznali, że języków obcych warto się uczyć, ponieważ otwierają nam wiele drzwi. Edmund Dr Waal powiedział, że „Z językami wszędzie jesteś w domu” – podsumowuje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments