Uczniowie z Krasnego wsparli ukraińskie wojsko

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem wraz z nauczycielami przygotowali kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony będzie na zakup noktowizorów dla ukraińskiego wojska.

 

W sumie w trakcie kiermaszu uczniom udało się zebrać kwotę 2150 złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc humanitarną. Niezbędne produkty dostarczy Obywatelski Konwój Humanitarny z Przasnysza. Wczoraj jego członkowie odwiedzili uczniów w szkole w Krasnem.

– Przedmiotem spotkania była prezentacja uczniom sytuacji w Ukrainie, sposobów i możliwości wsparcia broniącej się Ukrainy oraz osobistych przeżyć osób, które od 2 dnia konfliktu niosą pomoc emigrantom na granicy polsko ukraińskiej – informuje Konwój.

 

– Wszystko zakończone wspaniałym prezentem przygotowanym przez uczniów szkoły podstawowej tzn. wsparciem finansowym naszych działań. Bardzo serdecznie dziękujemy władzom szkoły, nauczycielom oraz uczniom za zorganizowanie spotkania oraz zebranie pieniążków w trakcie szkolnego kiermaszu – czytamy.

 

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments