Uczniowie z „Dwójki” przypomną nam zapomnianą żydowską historię Przasnysza.

Uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu zostali zakwalifikowani do programu edukacyjnego „Szkoła Dialogu”, którego celem jest poszerzenie wiedzy na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce.

Udział w programie polega na uczestnictwie w cyklu czterech warsztatów oraz przygotowaniu autorskiego projektu – wycieczki śladami Żydów ze swojej miejscowości. Warsztaty prowadzone są bezpłatnie przez doświadczonych trenerów Forum Dialogu – organizacji pozarządowej zajmującej się dialogiem polsko-żydowskim. Przygotowana przez uczniów wycieczka weźmie udział w ogólnopolskim konkursie na najlepszy projekt upamiętniający wkład Żydów w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju.

W najbliższym czasie uczniowie ,,Dwójki” będą realizować projekt, dzięki któremu mieszkańcy Przasnysza poznają bliżej zapomnianą żydowską historię naszego miasta.

Źródło SP 2 Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
4 lat temu

Warto w ramach warsztatów odwiedzić piwnice przy ulicy Joselewicza i pokazać uczniom miejsca tortur, które urządził Urząd Bezpieczeństwa na rozkaz i przy koordynacji tych, których chcecie wspominać

Ed Janes
Ed Janes
4 lat temu
Reply to  Michał

Michael can you explain more detail what happened at Joselewicza Street?

Monter
Monter
4 lat temu

Warto pamiętać, że część żydów po prostu współpracowała z władzami okupacyjnymi. Niestety na masową skalę. Radośnie witając wejście niemieckich i sowieckich wojsk. Z relacji świadków wynika, że w sowieckiej strefie okupacyjnej byli „prawą ręką NKWD”…

Jan
Jan
4 lat temu

Żydzi w mundurach UB mordowali żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego , o tym proszę mówić