Uczniowie z czernickiej podstawówki na warsztatach „Zero waste dla zwierzaka”

Uczniowie z trzecich klas Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych wzięli udział w warsztatach „Zero waste dla zwierzaka”. Zorganizowała je Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych.

 

Podczas warsztatów ekologicznych dzieci wykonały zabawki dla swoich pupili. Powstały szarpaki, czyli ośmiorniczki z niepotrzebnych ubrań.

– Zadanie pozwoliło uczniom rozwinąć zdolności manualne i kreatywność. Pokazało, że można ponownie wykorzystywać różne rzeczy, ale przede wszystkim dostarczyło dużo dobrej zabawy – mówi Mariola Lewandowska.

– Zero waste – czyli zero odpadów. Jest to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Stosować zamienniki wielokrotnego użytku, na przykład woskowijki zamiast torebek śniadaniowych, bidony na wodę, płócienne torby na zakupy. Wszystko na rzecz pustych koszy na śmieci – tłumaczy.

 

Warsztaty odbywały się w ramach projektu „Do dorosłych i dzieci! Nie marnujemy żywności, ograniczamy śmieci”, który jest dofinansowany ze środków budżetu województwa mazowieckiego i realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments