Uczniowie z Czernic Borowych przekazali nasiona dla rolników z Ukrainy

Szkolne Koło Wolontariatu z Czernic Borowych zbierało saszetki z nasionami warzyw, aby wspomóc rolników pozostających w czasie wojny na Ukrainie.

 

– Wielu starszych ludzi mieszkających na wsiach na Ukrainie pozostało we własnych domach. Nie chcą ich opuszczać. Mają przydomowe ogródki, w których do tej pory uprawiali warzywa. Niestety firmy sprzedające nasiona wycofały się na początku wojny z Ukrainy i nie mają co zasiać. Jednak są możliwości transportu tych nasion nawet w okolice Kijowa. Być może wielu, zamiast iść na tułaczkę, wiedząc, że ma zapewnione jedzenie zostanie we własnym domu. Dlatego organizujemy zbiórkę nasion. Potrzebne są nasiona pomidora, marchewki, buraka, kapusty, fasoli i inne – apel tej treści pojawił się w mediach społecznościowych.

 

Młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych postanowiła na niego odpowiedzieć. Koło Wolontariatu zainicjowało akcję pomocową na terenie szkoły.

– Dla nas zakup dziesięciu saszetek z nasionami to niewielki wydatek, a dla nich to może być kwestia życia. Oczywiście wiele osób z naszej społeczności szkolnej, jak zwykle, wykazało się wielkim sercem, zaangażowaniem i od przedszkola po klasy starsze, członkowie wolontariatu zebrali podarowane nasiona, które zapełniły niemały karton. Z cenną zawartością został wysłany na adres parafii św. Jakuba Ap. w Brożcu – informuje Monika Głodkowska.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments