Uczniowie z Czernic Borowych i Rostkowa na spotkaniu z ekspertami Mobilnych Laboratoriów Przyszłości

Szkołę Podstawową im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych odwiedziła grupa ekspertów z programu Mobilne Laboratoria Przyszłości.

 

– Spotkanie odbyło się w ramach akcji mającej na celu aktywne i kreatywne wykorzystanie sprzętu objętego projektem i wzbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami wśród nauczycieli oraz uczniów. Założeniem projektu jest unowocześnienie szkół tak, aby zajęcia prowadzone były w  ciekawy sposób angażujący uczniów – informuje szkoła.

Podczas przeprowadzonych zajęć uczniowie z klas: VI, VII, VIIIa. VIIIb oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem filamentowej drukarki 3D.

 

W drugiej części warsztatowej uczestnicy spotkania zapoznani zostali z programami i aplikacjami, które rozpoznają części ciała oraz różne gesty.

– Emocje wzbudziła „gra w węża”, która wykorzystywała elementy sztucznej inteligencji. Młodzież dzięki niej ćwiczyła również koordynacje wzrokowo-ruchową oraz podzielność uwagi. Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia rozbudziły wśród uczniów i nauczycieli zainteresowanie nowoczesnymi technologiami, a wiedza zdobyta podczas warsztatów zostanie wykorzystana do kreatywnej pracy podczas lekcji na co dzień w naszej szkole – dodaje placówka.

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments