Uczniowie z chorzelskiego ZSP sadzili las z Nadleśnictwem Wielbark i firmą IKEA Industry

Uczniowie z klas IIIa i IIa Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach wzięli udział w akcji „sadzenia lasu” organizowanej przez Nadleśnictwo Wielbark i firmę IKEA Industry w Wielbarku.

 

15 kwietnia uczniowie z Zespołu Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach wraz z opiekunami Marią Lidzką i  Joanną Brosch wzięli udział w akcji „sadzenia lasu” organizowanej przez Nadleśnictwo Wielbark i firmę IKEA Industry w Wielbarku, która nie tylko produkuje meble, ale także promuje odbudowę drzewostanu naturalnego.

– Sadzenie lasu  odbyło się pod czujnym okiem pracowników Nadleśnictwa Wielbark, którzy służyli fachową pomocą podczas pracy – informuje szkoła.

– W naszej działalności na rzecz środowiska wykorzystaliśmy sadzonki sosny. Nasi uczniowie bawili się świetnie podczas pracy charytatywnej jak i w trakcie poczęstunku, który odbył się po posadzeniu drzew wspólnie z opiekunami i wszystkimi uczestnikami imprezy plenerowej – dodaje placówka.

 

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lichoradek
Lichoradek
7 miesięcy temu

Darz Bór.

Waldemar
Waldemar
7 miesięcy temu

Byłem w lesie za Zarębami. Widziałem zręby drzew które się na kołki nadawały. Lepiej mniej wycinać to nie trzeba będzie dzieci gonić do sadzenia lasów. Działalność „drwali” w lasach nic nie ma wspólnego z ochroną środowiska