Uczniowie z Chorzel wyruszyli na pielgrzymkę klas maturalnych na Jasną Górę

W piątek, 27 października uczniowie z Zespołu Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach wraz z opiekunami wyruszyli na pielgrzymkę klas maturalnych na Jasną Górę.

 

– Pielgrzymka maturzystów jest sposobnością zawierzenia Bogu wszystkich nadziei, radości oraz trudów związanych z tym ważnym etapem życia – wyjaśnia szkoła.

Na początku wyprawy uczniowie zwiedzili w Warszawie Bazylikę Archidiecezjalną p.w. Św. Jana Chrzciciela, po której oprowadził ich brat Marcin Markiewicz. Podarował do szkolnej biblioteki książkę „Winowajca”, która opisuje jego spotkania ze św. Janem Pawłem II.

– Po krótkiej modlitwie przy sarkofagu z prochami kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, zwiedziliśmy podziemia bazyliki. Spoczywają tu prochy znamienitych ludzi polskiej historii: wśród nich książęta mazowieccy z rodu Piastów, król Stanisław August Poniatowski, prezydenci Rzeczpospolitej Polskiej: Gabriel Narutowicz i Ignacy Mościcki, generał Kazimierz Sosnkowski, laureat nagrody Nobla Henryk Sienkiewicz. muzyk Ignacy Jan Paderewski, arcybiskupi warszawscy – dodają.

Po przybyciu do Częstochowy chorzelska młodzież wzięła udział w konferencji dla maturzystów, Drodze Krzyżowej oraz nabożeństwie pokutnym i spowiedzi.

– Następnie w Bazylice Jasnogórskiej odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Po mszy świętej, napełnieni duchowo i pokrzepieni słowem wsparcia, wyruszyliśmy w podróż powrotną. Maturzystom pozostaje teraz zmierzenie się z egzaminem maturalnym i odpowiedzialnością związaną z dorosłym życiem – dodaje ZSP Chorzele.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szymon
Szymon
1 miesiąc temu

A jeśli uczeń nie pojedzie na pielgrzymkę to będzie mógł zdawać maturę w tej szkole ?