Uczniowie z Bogatego połączyli Dzień Języków Obcych z Finałem WOŚP.

W piątek, 11.01.2019r., w Szkole Podstawowej w Bogatem odbył się Dzień Języków Obcych połączony z Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Świętowanie rozpoczęto od przygotowania potraw i stoisk na Konkurs na Najlepszą Potrawę Zagraniczną. Udział wzięły wszystkie klasy, oddział oraz punkt przedszkolny. Były dania na zimno, jak i na gorąco, przekąski, sałatki oraz desery.

W trakcie Dnia Języków Obcych podsumowano projekt „100 Dobrych Uczynków na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”.  Przy pomocy Wicedyrektor Krystyny Sawickiej oraz Ewy Pawlik odczytano dobre uczynki wrzucane przez uczniów Szkoły w pierwszym semestrze, do specjalnie przygotowanych skrzyneczek. udało się osiągnąć, a nawet przekroczyć wyznaczony cel: 100 dobrych uczynków! Podsumowanie uświetniły występy laureatów konkursu na piosenkę o tematyce niepodległościowej. Były to: Maja Biraga, Julia Chachulska, Sylwia Majkowska i Amelia Biraga, Zofia Ruszczyńska i Joanna Kulpanowska oraz Alicja Rozkosz.

Po podsumowaniu projektu nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów w Konkursie na Najlepszą Potrawę Zagraniczną. Jury miało duże problemy z wybraniem zwycięskich potraw.

I miejsce zajęła klasa VA i ich kurczak po meksykańsku z ryżem,

II miejsce zajęła klasa II z pyszną potrawą grecką,

III miejsce klasa IV z amerykańskimi hamburgerami.

Były też trzy wyróżnienia:

dla klasy I za francuskie eklerki,

dla klasy III za włoskie tiramisu,

oraz wspólnie wykonanej przez Maluszki i Przedszkolaków włoskiej pizzy.

Następnie w imieniu Pani Magdaleny Krępskiej wręczono nagrody i dyplomy za udział w Konkursie na Słowniczek Obrazkowy Animals dla klas I-III.

I miejsce zajęła Olga Rumińska,

II miejsce zajął Bartosz Sekuna,

III miejsce zajęła Alicja Kroszkiewicz.

Dodatkowo wyróżnieni zostali Alicja Celmer oraz Filip Wartacz.

Tą część obchodów zakończyło podsumowanie Konkursu na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. Udział wzięło w nim 55 uczniów, a kartki sprzedawane były na kiermaszu świątecznym. Wszystkie zyski przeznaczone zostały na cele charytatywne.

Punkt Przedszkolny i Oddział Przedszkolny:

I miejsce zajęła Amelia Pszczółkowska

II miejsce zajął Sebastian Klik

III miejsce zajęła Olga Wenda

Klasy I-III:

I miejsce zajęła Olga Lekowska

II miejsce zajęła Zofia Wieczorek

III miejsce zajęła Alicja Kroszkiewicz

Klasy IV-VI:

I miejsce zajęła Nela Pawłowska

II miejsce zajęła Amelia Biraga

III miejsce zajęła Alicja Świderska

Klasy VII-IIIg:

I miejsce ex aequo zajęły Karolina Świderska oraz Julia Rosłon.

W czasie przerwy można było wspomóc WOŚP wrzucając datki do skarbonek wolontariuszy Sebastiana Krupińskiego oraz Huberta Gruszkowskiego. Koordynatorem Orkiestry w szkole była Marzena Karwacka. Pod opieką Joanny Kulasińskiej zorganizowana była kawiarenka, studio tatuażu oraz stoisko malowania twarzy. Wszystkie zyski z tego przedsięwzięcia przekazano do skarbonek WOŚP.

Po przewie uczniowie z klasy VIII i IIIg zaprezentowali walca wiedeńskiego. Zofia Ruszczyńska i Joanna Kulpanowska uświetniły ten występ pięknym wykonaniem piosenki Chrisitiny Perri „A Thousand Years”. Po zakończeniu tańca uczniowie otrzymali gromkie brawa od zachwyconej publiczności. Następnie klasa III zaprezentowała piosenkę „If you’re happy” oraz informacje o swoim daniu – tiramisu, zarówno w języku polskim jak i angielskim! Po tym występie zaprezentowały się Dominika Krupińska z klasy VI oraz Ola Steczka z klasy VA z własnym układem choreograficznym. Następnie wystąpiły członkinie Scholi porywająco wykonując utwór „Hallelujah” w wersji zespołu Pentatonix. Julia Matusiak z klasy IIIg pięknie wykonała utwór Eda Sheerana „Perfect”. Drugą część obchodów Dnia Języków Obcych zwieńczyło wspólne wykonanie przez wszystkie klasy układu choreograficznego do utworu ABBA „Dancing Queen”. Trzecią częścią było rozegranie meczy „Futsal Champion”.

Dzień Języków Obcych przygotowały: nauczycielka języka angielskiego Barbara Wojciechowska, nauczycielka języka niemieckiego Katarzyna Kamińska oraz nauczycielka języka angielskiego Magdalena Krępska.

Źródło SP Bogate
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments