Uczniowie z ALO w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach

6 czerwca funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu oraz uczniowie klas o profilu mundurowym z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu wzięli udział w Dniach Otwartych w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

 

Głównym celem Dni Otwartych w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach było przybliżenie uczniom mundurowej specyfiki oraz promocja zawodu policjanta.

– Atrakcje przygotowane przez CSP, a także inne podmioty, które włączyły się do programu przedsięwzięcia wzbudziły w uczniach duże emocje. Uczestnicy mogli zobaczyć pokazy z zakresu ratownictwa drogowego, sprawności użytkowej koni i psów służbowych oraz zobaczyć z bliska policyjny śmigłowiec – relacjonuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

Podczas Dni Otwartych przewodnicy psów służbowych zaprezentowali szereg umiejętności, które nabyli w trakcie szkolenia w Zakładzie Kynologii w Sułkowicach.

 

– Uczniowie mogli zobaczyć jak psy pokonują wysokie przeszkody na specjalnie przygotowanym torze oraz tropią ukryte przedmioty – dodaje.

W trakcie wizyty policjanci z przasnyskiej komendy, nadkom. Jacek Majewski oraz kom. Paweł Rykowski, poruszyli tematy związane z ich codzienną służbą.

– Ich wieloletnie, zawodowe doświadczenie pozwoliło na przekazanie młodzieży wielu istotnych i praktycznych wskazówek oraz ciekawostek związanych z zawodem policjanta – stwierdza rzeczniczka.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments