Uczniowie z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego na VI Turnieju debat oksfordzkich o tematyce społeczno-prawnej

Uczymy młodych ludzi, jak rozmawiać z szacunkiem – z taką misją rozpoczęto przygotowania do kolejnej edycji Turnieju Debat Oksfordzkich o Tematyce Społeczno – Prawnej. 4 listopada 2023r. w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie uczniowie klasy III A o Profilu Policyjnym wzięli udział w eliminacjach.

 

W tej edycji Turnieju miała miejsce dyskusja o prawach człowieka w Polsce, Europie i na świecie. Tworząc tezy odwołano się nie tylko do Konstytucji i innych polskich aktów prawnych, ale także do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Karty Praw Podstawowych UE.

Uczniowie klasy III A o Profilu Policyjnym wzięli udział w eliminacjach i znaleźli się w ósemce liceów.

– Tezy, nad którymi debatowali, dotyczyły tematyki społeczno – prawnej i były naprawdę trudne. Uczniowie mieli szansę doświadczyć prawdziwej debaty, wykorzystać kolejną szansę rozwoju, rozszerzyć swoje kompetencje. Debata to poszukiwanie rozwiązań, a uczniowie tego profilu często będą się znajdować w takich sytuacjach. Tym razem mieli okazję dokładnie tego doświadczyć, spróbować, z tym że w bezpiecznym środowisku. Żeby móc wystąpić należało zapoznać się z polityką etyki, skalą oceny mówców, skalą oceny panelu sędziowskiego szczegółowo poznać zasady uczestniczenia w takiej debacie, a przede wszystkim opracować 24 wystąpienia dotyczące stanowiska propozycji i opozycji wobec postawionych tez. Było wiele emocji, starań i walki. Na koniec uczniowie stwierdzili, że chcieliby znów uczestniczyć w takiej debacie – informuje Akademickie Liceum Ogólnokształcące.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments