Uczniowie w Krasnem wspólnie z UNICEF świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich skierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku minęło dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Dlatego uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krasnem także szczególnie świętowali tego dnia. Uczniowie byli ubrani na niebiesko. Kolor ten symbolizuje UNICEF. Wychowawcy klas najmłodszych przeprowadzili zajęcia związane z tematyką praw dziecka, aby jak najwcześniej uświadamiać dzieci o ważności tego tematu. Uczniowie z klas starszych mogli obejrzeć prezentację dotyczącą ich praw. Po obejrzeniu prezentacji dzieci swobodnie wypowiadały się na temat swoich praw. Nauczyciele informowali także, że na świecie działa wiele organizacji, instytucji pomagających dzieciom, którym żyje się bardzo trudno, a ich prawa nie są respektowane.

Źródło SP Krasne
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments