Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej spotkali się z Pierwszą Damą RP.

Marzena Ulatowska, nauczycielka historii ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej w połowie września zorganizowała wyjątkową atrakcję dla swoich uczniów – spotkanie z Pierwszą Damą RP w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Na spotkaniu uczniowie mówili o obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości, które świętowali nie tylko podczas oficjalnych obchodów, ale również poprzez twórczość artystyczną, reprezentację swojej społeczności w konkursach patriotycznych czy organizację szkolnych uroczystości.

Młodzież opowiedziała o festynie pod hasłem „Dumni z polskości”, podczas którego odsłonięto Aleję Chwały: trzynaście głazów upamiętniających najważniejsze wydarzenia z dziejów kraju. Młodzi historycy przystąpili do akcji „Karta dla Bohatera”, a uczniowie całej szkoły wraz z nauczycielami bili rekord dla Niepodległej, wspólnie śpiewając hymn Polski.

Jednak nie tylko uczniowie wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem. Pedagodzy wystąpili przed mieszkańcami Krzynowłogi Małej w pantomimie ukazującej dzieje Polski, a kombatanci i najstarsi mieszkańcy gminy dołączyli do wieczorku poezji patriotycznej pt. „Tobie Polsko”. – Bardzo nam z mężem zależało, żeby obchody stulecia nie miały wyłącznie państwowego charakteru – mówiła Pierwsza Dama. – Zachęcaliśmy rodaków, żeby każdy znalazł swój własny sposób na wyrażenie radości z życia w wolnym i niepodległym kraju. Myślę, że to się doskonale udało – powiedziała, dziękując swoim gościom za wspaniałe obchody.

Opiekunami wycieczki byli dyrektor Małgorzata Budna, Wojciech Jaworski, Elżbieta Chmielińska oraz Joanna Wawszczak.

Źródło www.prezydent.pl
Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Danuta
Danuta
3 lat temu

Brawo.Wspaniały pomysł.Jaka radość na twarzach.Pozdrawiam.

Uczestnik
Uczestnik
2 lat temu
Reply to  Danuta

Dziękujemy…:) Tak- duża radość była… i niesamowita Pierwsza Dama- miła, sympatyczna i gościnna…..:)))