Uczniowie SOSW w Przasnyszu odwiedzili Auto Doktora

W ramach realizacji programu edukacyjno – wychowawczego „Mój krok w przyszłość” chłopcy z klasy VII i VIII z Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Przasnyszu wybrali się do warsztatu samochodowego Bartosza Gnojewskiego – Auto Doktor. Głównym celem wyjścia było zapoznanie uczniów z zawodem mechanika samochodowego.

 

– W warsztacie chłopcy otrzymali odpowiednie kombinezony ufundowane przez firmę  Interauto. Bartosz Gnojewski opowiedział jak funkcjonuje jego zakład, pokazał niezbędne sprzęty i urządzenia, przybliżył specyfikę pracy w zawodzie mechanika. Uczniowie odbyli też ćwiczenia praktyczne. Po wcześniejszej demonstracji wymienili koło w aucie tj. wykręci i wkręcili śruby używając tradycyjnych i nowoczesnych narzędzi. Obejrzeli też naprawiany silnik Jaguara i dowiedzieli się na czym polega diagnostyka i naprawa auta z wykorzystaniem komputera – informuje szkoła.

 

Właściciel firmy Auto Doktor udzielił odpowiedzi na wszystkie zadawane mu pytania.

– Na koniec była super niespodzianka. Chłopcy mogli zasiąść w samochodzie wyścigowym, którym Pan Bartosz startuje w rajdach i wyścigach. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą praktyczną i teoretyczną lekcję i przybliżenie nam zawodu mechanika – czytamy.

Szkoła dziękuje także Sławkowi Gogolewskiemu i firmie Interauto za profesjonalne  kombinezony, które chłopcy otrzymali w prezencie.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments