Uczniowie SOSW w akcji „Sprzątanie świata”

Jak co roku, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Przasnyszu wzięli udział w Sprzątaniu świata. Tegoroczna, 29. akcja przebiegała pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze!”

 

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego sprzątali teren wokół szkoły, okolice swoich domów i pobliskie lasy.

– Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w zbieranie nieczystości oraz dbanie o środowisko. Akcja zorganizowana była również w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pt: „Z ekologią na Ty” – informuje SOSW.

Zeszłoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska” zakończyła się niechlubnym bilansem niemal 442 ton śmieci.

 

– Jak alarmują eksperci, a nasze fundacyjne statystyki to potwierdzają, śmieci przybywa. Tych w gospodarstwach domowych i tych porzuconych w naturze. Z drugiej strony cieszy fakt, iż z roku na rok rośnie liczba wolontariuszy, którzy we wrześniu wychodzą posprzątać swój kawałek Polski. W roku ubiegłym swoje akcje terenowe zarejestrowało 4280 grup – informuje Grzegorz Mikosza, główny koordynator Akcji Sprzątanie świata – Polska.

– Chcemy przede wszystkim dotrzeć do tych, którzy śmiecą. W końcu, w naszych działaniach nie chodzi o to, aby cały czas sprzątać, ale o to aby śmiecący przestali śmiecić – dodaje.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments