Uczniowie SOSW odwiedzili Szkółkę Leśną w Karwaczu i Nadleśnictwo Parciaki

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Przasnyszu wybrali się na wycieczkę do lasu w Nadleśnictwie Parciaki i do Szkółki Leśnej w Karwaczu.

 

W Nadleśnictwie Parciaki, dzieci zobaczyły prawdziwą kwietną łąkę, następnie spacerując po lesie zebrały materiały do wyposażenia domku – hotelu dla owadów. W sali edukacyjnej zobaczyły jakie zwierzęta można spotkać w pobliskim lesie.

– Pani Hanna Kępczyńska poprowadziła warsztaty o tematyce przyrodniczo – leśnej. Każde dziecko własnoręcznie wykonało drewniany leśny medal, który będzie niezapomnianą pamiątką z tej niezwykłej wyprawy. Dzieci przeżyły cudowną leśną przygodę. Spotkanie zakończyło się posiłkiem na świeżym powietrzu, nie zabrakło ogniska i kiełbasek – relacjonuje SOSW.

17 czerwca z kolei, w ramach działań związanych z projektem „Ekopracownia” udali się do Szkółki Leśnej w Karwaczu. Wizyta pozwoliła lepiej zrozumieć pracę leśników i pracowników szkółki leśnej w dbaniu o zrównoważony rozwój środowiska naturalnego.

– Dowiedzieliśmy się, że praca w szkółce leśnej polega na zasiewaniu, pielęgnowaniu i rozmnażaniu roślin, w tym drzew i krzewów. Pan leśniczy Leszek Dęby zajmuje się zarządzaniem, monitoruje stan nasadzeń oraz dba o ochronę przyrody i dzikiej fauny. Pracownicy dbają o odpowiednie warunki wzrostu roślin oraz przeprowadzają nasadzenia i przesadzania. Codziennie w okresie wiosenno-jesiennym ich praca polega na pielęgnowaniu roślin.  Wiosną przygotowują materiał sadowniczy do sprzedaży – relacjonuje SOSW.

Działania ekologiczne podejmowane przez pracowników szkółki leśnej obejmują m.in. stosowanie naturalnych metod nawożenia i ochrony roślin, zachęcanie do zrównoważonego użytkowania zasobów leśnych oraz propagowanie świadomego podejścia do ekologii i ochrony środowiska.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments