Uczniowie przasnyskiej „Jedynki” świętowali Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu został ustanowiony 4 października 2003 roku przez Walne Zgromadzenie Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu podczas jej pierwszego w historii posiedzenia wyjazdowego, które odbyło się w Świdnicy. Jego inicjatorem był dr Cezary Leżeński. Obchody święta mają na celu propagowanie idei Orderu Uśmiechu, praw dziecka, a także dziecięcego obywatelstwa i pedagogiki Janusza Korczaka.

 

Z tej okazji 21 września uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu przygotowali w klasach prezentacje na temat odznaczenia, a także ruszyli barwnym korowodem ulicami miasta, niosąc w ręku kolorowe transparenty i ordery.

– Uczniowie zarażali przechodniów pozytywną energią, wręczając przysłowia promujące uśmiech na co dzień. Odwiedzili też władze naszego miasta: Pana Burmistrza, Pana Sekretarza, Pana Starostę i Panią Wójt, którym ofiarowali Słoneczny Order Jedynki za prospołeczną postawę wobec dzieci – informuje szkoła.

Tego dnia społeczność szkolna nie zapomniała o dzieciach, które potrzebują pomocy.

– Nie zabrakło też naszej aktywności na rzecz uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Przy współudziale rodziców zorganizowaliśmy kiermasz ciast, z którego dochód został przekazany potrzebującej rodzinie. Ten dzień będziemy wspominać z uśmiechem, bo „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
2 miesięcy temu

I nawet Czerepak był.