Uczniowie przasnyskiej „Jedynki” flagami obdarowali mieszkańców

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu przygotowania do święta rozpoczęli już kilka dni wcześniej.

 

Dziś Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto jest obchodzone na mocy nowelizacji Ustawy o godle, barwach i hymnie RP, uchwalonej przez Sejm w 2004 roku. Wybór dnia miał dwie przyczyny: historyczna – ponieważ 2 maja 1945 roku flaga Polska została zawieszona w Berlinie na Reichstagu oraz na Kolumnie Zwycięstwa. Druga dotyczy tego, że władze PRL zlikwidowały święto 3 maja: po 1 maja flagi miały być natychmiast zdjęte, by nie doczekały do 3 maja.

Świętowanie Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to także tradycja podtrzymywana od wielu lat przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu.

 

– Przygotowania do obchodów tego majowego święta trwają kilka dni. W tym roku finałem tych przygotowań było wyjście dzieci do przasnyszan – małych i dorosłych, z samodzielnie wykonanymi flagami, kotylionami i majowymi kwiatami – relacjonuje szkoła.

– Wielu mieszkańców naszego miasta otrzymało biało-czerwone upominki z życzeniami radosnego świętowania najbliższych ważnych dla każdego Polaka dni. Serdecznie dziękujemy za niezwykle ciepłe przyjęcie naszej akcji, miłe rozmowy i podziękowania skierowane do naszych uczniów – czytamy.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jest
jest
1 miesiąc temu

Gratulacje dla pomysłodawców , wielkie dzięki dla dzieci. To było wzruszające.