Uczniowie przasnyskiego SOSW poznawali pracę leśnika

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Przasnyszu zrealizował ostatni punkt z programu edukacyjno – wychowawczego pt.: „Mój krok w przyszłość „. Tym razem uczniowie udali się do Nadleśnictwa Parciaki, gdzie poznali pracę leśnika.

 

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Przasnyszu zrealizował program edukacyjno – wychowawczy pt. „Mój krok w przyszłość”.

„Odbyliśmy wycieczkę do Nadleśnictwa Parciaki, a dokładnie do Obiektu Edukacyjnego w Budziskach. Poznaliśmy pracę leśnika. Pani  Hanna Kępczyńska – leśnik Nadleśnictwa Parciaki w bardzo ciekawy sposób opowiadała nam o gatunkach drzew, zwierzętach i roślinach leśnych, a także o przyrodniczych skutkach wycinania lasów. Uczniowie mieli okazję pospacerować po ścieżce edukacyjnej, zobaczyć las, poznać jego piękno i wartość oraz zobaczyć pracę leśników na własne oczy” – informuje SOSW w Przasnyszu.

 

W obiekcie edukacyjnym zobaczyli z bliska różne gatunki zwierząt leśnych. Na koniec całej wycieczki nie obyło się bez kiełbasek z ogniska. Placówka dziękuje Nadleśnictwu Parciaki za warsztaty i udostępnienie obiektu.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments