Uczniowie przasnyskiego ogólniaka z wizytą w sejmie

Tomasz Milewski, Bartosz Sokołowski oraz Kacper Witkowski z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu 26 lutego 2018r. wybrali się na wycieczkę do Sejmu RP. Wyjazd ten był nagrodą główną w konkursie Wiedzy o Polsce i Świecie. 

Główną atrakcją dla uczniów był udział w spotkaniu z posłem na Sejm RP – Markiem Opiołą (PiS). Tak wyjazd ten relacjonuje jeden z jego uczestników Kacper Witkowski:

,, Mieliśmy szansę zobaczyć, jak wygląda praca posła w rzeczywistości, a nie według relacji telewizyjnej. Okazało się, że to dwa kompletnie różne światy. Pan poseł Marek Opioła oprowadzał nas po kompleksie budynków Sejmu RP drogami dostępnymi tylko dla posłów, opowiadając przy tym o jego obowiązkach, funkcji oraz zasadach pracy poselskiej. Okazuje się, że profesja posła wcale nie jest tak błaha, jak powszechnie uważa opinia publiczna. W trakcie spotkania pan Marek wielokrotnie wspominał, że przygotował dla nas niespodziankę. Tą niespodzianką, było spotkanie z dyrektorem Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji w Warszawie, panem Dariuszem Ziębą. Zostaliśmy oprowadzeni po jednostce oraz zobaczyliśmy jak ona funkcjonuje na co dzień. Na koniec funkcjonariusze BOA przygotowali specjalnie dla naszej trójki pokaz działań antyterrorystycznych z udziałem psów bojowych, broni i samochodów. Dzień 26.02.2018 był dla nas niezwykle kształcący. Wiedza, którą nam przekazano z pewnością zaprocentuje w przyszłości.”

Zwycięzcom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Źródło LO KEN Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments