Uczniowie przasnyskiego KEN-a w Berlinie. Biorą udział w projekcie „Sound in the Silence”

Od wtorku, 3 października, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu  biorą udział w projekcie edukacyjnym „Sound in the Silence”.

 

„Sound in the Silence” jest międzynarodowym interdyscyplinarnym projektem edukacyjnym skierowanym do młodzieży licealnej z całej Europy, który ma ukazać skomplikowaną historię XX wieku. Jego celem jest przybliżenie młodzieży trudnych aspektów europejskiej przeszłości z użyciem artystycznych środków wyrazu, w sposób odpowiadający jej wrażliwości emocjonalnej.

Koordynatorem grupy jest nauczycielka, Olga Mikulska. – Nasi licealiści spotkają się w Wannsee, jednej z dzielnic Berlina, ze swoimi rówieśnikami z różnych stron Europy – informuje szkoła.

– Uczniowie z różnych krajów, pod opieką artystów i edukatorów, będą przygotowywać specjalny spektakl teatralny, osnuty na wątkach historii najnowszej, w tym totalitaryzmów panujących w Europie Środkowo-Wschodniej w XX wieku. Przedstawienie przygotowane na zakończenie projektu połączy różne gatunki sztuki. Odczucia i przeżycia związane ze zwiedzaniem miejsc pamięci znajdą uzewnętrznienie w artystycznym przekazie – przekazuje Liceum.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments