Uczniowie klas mundurowych odbyli obóz szkoleniowy w 2ORel Przasnysz

W dniach od 25 do 29 września po raz pierwszy kadeci Oddziału Przygotowania Wojskowego z Zespołu Szkół Powiatowych z Przasnysza odbywali obóz szkoleniowy.

 

„Tradycyjnie od pierwszego dnia wszyscy kadeci musieli przestrzegać wojskowego regulaminu oraz obowiązującego w Ośrodku porządku dnia. W ramach szkolenia kadeci brali udział m.in. w zajęciach saperskich, taktyki, rozpoznania, a także doskonalili swoje umiejętności z zakresu medycyny pola walki. Odbyły się również zajęcia z przetrwania, unikania, oporu i ewakuacji z terenu zajętego przez przeciwnika. Budującym jest fakt, że na niespełna trzydziestu szkolonych aż dwadzieścia osób zadeklarowało akces do służby w Wojsku Polskim – skomentował wydarzenie płk dypl. Bogusław Postek.

„Na pewno nie był to stracony czas, a obóz stanowił doskonałą okazję do integracji naszej klasy w czasie zajęć. Pobyt w Przasnyskiej Jednostce Wojskowej dał nam możliwość doskonalenia współdziałania w zespole oraz wspólnego funkcjonowania w warunkach innych niż te szkolne. Poznaliśmy również zasady służby wojskowej i pobytu w jednostce wojskowej oraz nauczyliśmy się wielu nowych umiejętności przydatnych w służbie, za co na ręce pana pułkownika Bogusława Postka oraz całej kadry dydaktycznej składamy serdeczne podziękowania” – powiedziała kadet klasy IV OPW Julia Bakuła.

Oddziały Przygotowania Wojskowego to program Ministerstwa Obrony Narodowej skierowany do szkół średnich. Absolwenci oddziału przygotowania wojskowego mogą skorzystać z wielu możliwości jakie oferują im Siły Zbrojne RP, m.in. możliwość odbycia skróconego – 12-dniowego szkolenia podstawowego oraz otrzymać dodatkowe punkty w rekrutacji do uczelni wojskowych.

– W ramach uroczystości podsumowującej obóz szkoleniowy miało miejsce rozdanie dyplomów oraz defilada pododdziałów. W uroczystości udział wziął dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych im mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu Paweł Szczepkowski, przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ostrołęce kpt. Mariusz Borkowski – informuje kpt. A. Michalski.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przyszły Kadet
Przyszły Kadet
2 miesięcy temu

Czy na obozie jest egzamin z wuefu?