Uczniowie „Jedynki” uczyli się języka migowego

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Niesłyszących i Języka Migowego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu poszerzyli swoją wiedzę na temat funkcjonowania osób niesłyszących.

 

Co roku w ostatnią niedzielę września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Głuchych i języka migowego. Święto uchwaliła Światowa Federacja Głuchych w 1958 r. Celem jest zwrócenie uwagi na problemy, prawa, obawy i osiągnięcia osób niesłyszących. Na świecie jest około 70 milionów osób głuchych.

W ramach obchodzonego święta uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu mieli okazję nauczyć się kilku słów w języku migowym uczestnicząc w spotkaniu z Luizą Dawidziuk. Jak informuje szkoła, lekcja była dla nich ciekawym doświadczeniem.

 

– Język migowy jest naturalnym językiem osób niesłyszących, rozprzestrzenionym po całym świecie. Jest bardzo plastyczny i może wyrazić wszystko to, co języki dźwiękowe, nie jest od nich uboższy ani gorszy. Przełamujmy swoją niepewność i nie obawiajmy się kontaktu z osobą niesłyszącą – podsumowuje szkoła.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
2137
2137
11 miesięcy temu

Legia Warszawa to najlepszy klub, kto nie wierzy to **** mu w dziub!

przasnyszanka
przasnyszanka
11 miesięcy temu
Reply to  2137

ależ Ty gościu jesteś uczony ,wez do ręki słowniczek ortograficzny zanim zaczniesz się popisywać