Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu odwiedziła policjantka. Rozmawiali o cyberprzemocy i mowie nienawiści

Dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu przeprowadziła spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu dotyczące cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści. Policjantka przestrzegała młodzież przed niebezpiecznym korzystaniem z portali społecznościowych oraz informowała o odpowiedzialności karnej takiego zachowania.

 

Telefon komórkowy i Internet to pożyteczne wynalazki, bez których obecnie nie wyobrażamy już sobie życia. Używane w sposób niewłaściwy, mogą wyrządzić sporo krzywdy. Udostępnianie danych osobowych, nękanie rówieśników, dostęp do treści nieodpowiednich dla dziecka, to tylko niektóre z zagrożeń. Internet oferuje nie tylko dużą anonimowość, ale też zapewnia dystans między sprawcą a jego ofiarą, a co za tym idzie sprawia, że „chuligani” mają dziś ułatwione zadanie i większą siłę rażenia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu cyklicznie spotykają się z młodzieżą, by przypominać o zagrożeniach jakie niesie Internet, ale również o tym, że za nieodpowiedzialne korzystanie z sieci, grożą poważne konsekwencje. Tym razem dzielnicowa spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu.

 

– Młodzież została zapoznana z formami cyberprzemocy oraz procedurą postępowania w przypadku dotknięcia tym zjawiskiem. Podczas spotkań dzielnicowa uświadomiła uczniom jak ważne jest odpowiednie korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej oraz jakie konsekwencje prawne mogą spotkać nieletnich za czyny popełnione za pomocą narzędzi telekomunikacyjnych –  informuje rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, Ilona Cichocka.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments