Uczniów przasnyskiej „Jedynki” odwiedzili Karol i Inka

W poniedziałek najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu  spotkali się z niecodziennymi gośćmi – dwiema alpakami Karolem i Inką. To nie pierwsza wizyta zwierząt w szkole.

 

Spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Przasnyszu zorganizowała Przasnyska Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Świetlik”.

– Karol i Inka to dwie cudowne alpaki. Spotkanie z tak wyjątkowymi zwierzętami, możliwość dotknięcia, pogłaskania, karmienia, wywołała w uczniach wiele emocji. Pani Natalia, opiekunka alpak, bardzo ciekawie i z wielką przyjemnością dzieliła się wiedzą o swoich puchatych przyjaciołach.  Przybliżyła dzieciom skąd pochodzą alpaki, w jakich warunkach naturalnych żyją, co jedzą, w jaki sposób pomagają ludziom – relacjonuje wydarzenie szkoła.

 

– Te sympatyczne zwierzęta są inteligentne, spokojne i cierpliwe, a jednocześnie bardzo ruchliwe.  Spotkanie z nimi było wyjątkowym przeżyciem. Dziękujemy za możliwość jego zorganizowanie Fundacji „Świetlik”- dodano.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments