Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej uczcili 82. rocznicę utworzenia Armii Krajowej. Prace przygotowywali kilka miesięcy

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Przasnyszu uczcili 82. rocznicę utworzenia Armii Krajowej, wyszywając i malując obrazy. Stworzone przez nich dzieła były bardzo wymagające. Pracowali nad nimi od 2 do 6 miesięcy.

 

14 lutego przypada 82. rocznica utworzenia Armii Krajowej. Tego dnia w 1942 roku Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski powołał Armię Krajową (AK). Była ona kontynuatorką Służby Zwycięstwu Polski (SZP) i Związku Walki Zbrojnej (ZWZ), formowanych do walki z okupantem niemieckim i sowieckim już od 1939 r. Pierwszym dowódcą AK został komendant główny ZWZ, gen. Stefan Rowecki „Grot”.

82. rocznicę utworzenia Armii Krajowej, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy DPS w Przasnyszu uczcili w nietypowy sposób. Wykonali piękne prace, które tworzyli od 2 do 6 miesięcy. W przygotowanie dzieł, znaczący wkład miały działające w DPS pracownie (pracownia krawiecka z instruktorką Bożeną Sobierajską, pracownia gospodarstwa domowego z Jolantą Zalewską, pracownia ceramiczna z instruktorem Arturem Jakubiakiem i pracownia stolarska z Tomaszem Kaczorkiem).

Na początku zbijane były podobrazia, później naciągnięto płótno, narysowano szkic, a następnie uczestnik wyszywał swój wzór, by finalnie praca wróciła do pracowni stolarskiej, gdzie wykonane zostało jej obramowanie.

Najładniejsze i najbardziej wymagające prace w pracowni krawieckiej wyszywały: Irena Ciesielska i Marysia Jarema. Autorami prac wykonywanych w pracowni ceramicznej, malowanych farbami są między innymi: Robert Ptasiński i Ireneusz Przewodowski.

Wszystkie rękodzieła przekazywane są na cele charytatywne.

 

 

A.M

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments