Uczennice z chorzelskiej „Dwójki” wezmą udział w II etapie VI Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego

Cztery uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego VI Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego im. Janusza Korzeniowskiego „Piórem i Pazurem”. Konkurs organizowany jest przez Academy International Wawer w Warszawie.

 

– Na etapie szkolnym w konkursie wzięło udział 2356 uczestników z 267 szkół z 16 województw. Zadanie polegało na pięknym przepisaniu zadanego tekstu oraz ozdobieniu go iluminacjami, inicjałem lub bordiurą. Tekst był fragmentem lektury Antoine de Saint-Exupery’ego pt. „Mały książę” – informuje szkoła.

Warunkiem zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego konkursu było osiągnięcie minimum 80% punktów. W kategorii klas IV – VI do II etapu zakwalifikowało się 296 uczniów, a w kategorii klas VII – VIII 221 uczniów. Udało się to Mai Karłowicz z kl. V a, Mai Kuckiej z kl. V a, Kornelii Piasecki z kl. V a oraz Julii Kuckiej z kl. VII a.

 

– Jesteśmy dumni z sukcesu naszych uczennic i serdecznie im gratulujemy. Życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach eliminacyjnych – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments