Uczennice z chorzelskiego ZSP w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Dwie uczennice z Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach wzięły udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

 

Dwie uczennice z Zespołu Szkół Powiatowych im. im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach, Amelia Koczkodon z klasy Ic LO i Natalia Kacprzak z klasy I TŻiUG  wzięły udział w VII edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

Dziewczęta zakwalifikowały się do etapu okręgowego, który odbył się 9 grudnia w budynku Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Organizatorem Olimpiady jest Komitet Główny Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności powołany na Uniwersytecie Warszawskim.

 

– Olimpiada ma charakter zawodów trójstopniowych o zasięgu ogólnopolskim. SGSP od kilku lat pełni funkcję Komitetu Okręgowego województwa mazowieckiego i co się z tym wiąże zaangażowana jest w działania na każdym z trzech etapów organizacji Olimpiady – informują organizatorzy.

Pierwszy etap konkursu polegał na opracowaniu pracy na jeden z podanych tematów i przesłaniu jej do właściwego Komitetu Okręgowego. Drugi etap odbywał się jednocześnie w 16 uczelniach na terenie kraju. Polegał na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie.

– Celem Olimpiady jest propagowanie wiedzy w zakresie nauk o bezpieczeństwie i nauk o obronności, kreowanie postaw patriotycznych, krzewienie zrozumienia i tolerancji wobec drugiego człowieka. Pragniemy – rozwijając wiedzę akademicką i kreując kompetencje społeczne – wpływać na kształtowanie Polski bezpiecznej, Polski szanującej swoje tradycje, Polski przyjaznej wobec innych – dodaje prof. dr hab. Wojciech Jakubowski, przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady.

 

Uczennice z chorzelskiej szkoły przygotował Grzegorz Paczyński, nauczyciel „Edukacji dla bezpieczeństwa”.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments