Uciekali z kontrabandą i staranowali radiowozy. Trafili do policyjnego aresztu

Przasnyscy policjanci po pościgu zatrzymali audi, którym kierował pijany 18-latek. Chcąc uniknąć kontroli drogowej pojazd staranował radiowozy. A aucie mundurowi znaleźli papierosy z przemytu. Kierowca i pasażerowie samochodu trafili do policyjnej celi, gdzie oczekują na decyzję sądu.

Wczoraj po południu w miejscowości Krasne policjanci z miejscowego posterunku chcieli zatrzymać do kontroli drogowej osobowe audi. Kierowca samochodu zignorował sygnały dawane przez policjantów i zaczął uciekać w kierunku miejscowości Czernice Borowe. Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekającym pojazdem, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Do  pościgu włączył się również patrol drogówki, który na drodze Węgra-Czernice Borowe  zablokował radiowozem drogę uciekającemu audi. Kierowca audi nie zwolnił i uderzył w blokujący drogę radiowóz, uszkadzając go i odjeżdżając w kierunku Chojnowa. W Chojnówku audi skręciło na drogę gruntową. Gdy kierowca zorientował się, że droga  prowadzi  do  posesji, zawrócił i z dużą prędkością  zaczął jechał w kierunku radiowozu. Policjanci ponownie zablokowali drogę.

Wtedy kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu melioracyjnego. Okazało się, że kierowcą audi był pijany (ponad promil alkoholu w organizmie) 18-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, z którym podróżowali dwaj inni mężczyźni (21 i 56 lat). Po zatrzymaniu mężczyzn  policjanci przeszukali  audi i znaleźli w nim 4240 paczek papierosów z przemytu.

W wyniku uderzenia w radiowóz jeden z policjantów doznał lekkich obrażeń ciała. Zostały także uszkodzone dwa radiowozy. Straty skarbu państwa w wyniku przemytu papierosów to kwota 95 tys. zł.  Kierujący audi oraz obaj pasażerowie trafili do policyjnego aresztu. Dalsze postępowanie prowadzi KPP w Przasnyszu.

KWP/KPP

R.J/EŚ

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments