Uchylone w mieszkaniu okno, skusiło złodzieja. Wszedł do środka i wyrwał przymocowany do ściany sejf

We wtorek do policji wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do jednego z mieszkań na terenie powiatu ostrołęckiego.

 

– Osoba zgłaszająca powiedziała, że opiekuje się mieszkaniem swojej koleżanki, która obecnie przebywa za granicą. Dodała, że o godzinie 5.30 otrzymała od niej wiadomość, że w jej mieszkaniu załączył się alarm – powiadomienie na telefon. W związku z powyższym poszła do mieszkania, aby sprawdzić sytuację – wyjaśnia kom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Po wejściu do mieszkania koleżanki, kobieta zauważyła otwarte okno, ściągnięte zasłonki, a także wyrwany sejf, który był wcześniej przymocowany do ściany.

– Ze wstępnej rozmowy wynikało, że z mieszkania nic nie zostało skradzione. Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania sprawcy tego przestępstwa, które bardzo szybko przyniosły oczekiwany efekt. Zaledwie po kilku godzinach ostrołęccy kryminalni ustalili personalia mężczyzny i miejsce jego przebywania. Okazał się nim 34 – letni mieszkaniec Ostrołęki – dodaje rzecznik.

34 – latek został osadzony w policyjnym areszcie, a zebrane materiały dowodowe pozwolił na postawienie mu zarzutu usiłowania kradzieży.

– Pamiętajmy, aby wychodząc z domu, bądź mieszkania nawet w porze dziennej zawsze zamykać okna i drzwi. Widząc obce osoby, bądź samochody w rejonach miejsca zamieszkania, które „kręcą” się bez celu zawsze powiadommy o tym policję. Funkcjonariusze przyjadą wtedy na miejsce i sprawdzą taką sytuację – dodaje rzecznik.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments