U sąsiadów zlikwidowano pokaźną bimbrownię.

Ostrołęccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zlikwidowali 2 nielegalne wytwórnie alkoholu. Zarekwirowano pół tysiąca litrów gotowych wyrobów alkoholowych, 2200 litrów „zacieru” oraz ponad 100 kg półproduktów służących do wytwarzania nielegalnego alkoholu. Zabezpieczono także sprzęt służący do ich produkcji.

 

Policjanci z Ostrołęki ustalili, że na terenie powiatu prowadzona jest nielegalna produkcja alkoholu. Mundurowi zaplanowali dwudniowe działania.

 

– Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją weszli na teren kilku posesji na terenie powiatu ostrołęckiego. Zabezpieczyli pół tysiąca litrów gotowych wyrobów alkoholowych oraz 2200 litrów półproduktu, tzw. zacieru. Substancję przechowywane były w kilkudziesięciu plastikowych beczkach. W jednym z miejsc odbywała się produkcja, a w innych składowanie nielegalnego alkoholu. Ponadto zabezpieczono ponad 100 kg półproduktów służących do wytwarzania nielegalnego alkoholu – informuje podkom. Tomasz Żerański.

Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn (52 i 64 lata). Za nielegalne wytwarzanie alkoholu mężczyznom grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zenek
Zenek
9 miesięcy temu

Mają rozmach Kurpie!

Ddd
Ddd
9 miesięcy temu
odpowiada  Zenek

A może to miały być środki do dezynfekcji?😉 przebranżowienie? a moze przygotowania do narodowej kwarantanny?😱

Ja znajoma
Ja znajoma
9 miesięcy temu
odpowiada  Zenek

O Zenek przasnyski szlachcic dobre