Tymczasowe Prawo Jazdy dostępne już w aplikacji mObywatel

Od 7 sierpnia w życie weszły nowe przepisy dotyczące wydawania praw jazdy. Osoby, które chcą kierować autem zaraz po zdanym egzaminie państwowym mogą otrzymać Tymczasowe Prawo Jazdy.

 

– Tymczasowe prawo jazdy będzie dostępne w mObywatelu. Usługa będzie wdrażana sukcesywnie od 7 do maksymalnie 21 sierpnia br., dlatego nie wszyscy użytkownicy znajdą ją w swojej aplikacji już dziś – podkreśla minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.

Tymczasowe prawo jazdy to dokument cyfrowy, który stał się przełomowym rozwiązaniem dla świeżo upieczonych kierowców. Będzie on ważny 30 dni od momentu zdania egzaminu na prawo jazdy.

– Potwierdza on uprawnienia do kierowania pojazdami dla kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, B+E  lub T.  Z tej usługi  w mObywatelu mogą skorzystać świeżo upieczeni kierowcy, którzy zdali egzamin państwowy na prawo jazdy i kierowcy, którzy rozszerzyli posiadane uprawnienia o kolejne – z wyżej wymienionych grup kategorii – informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

 

Nowa usługa od przyszłego tygodnia powinna być dostępna dla każdego, kto nabędzie nowe uprawnienia. Zaraz po zakończeniu egzaminu państwowego system PWPW przekaże do CEK zestaw danych o osobie, która je uzyskała.

– W CEK tworzone jest twoje tymczasowe prawo jazdy. W aplikacji mObywatel otrzymujesz powiadomienie o możliwości pobrania nowego cyfrowego dokumentu – dodaje resort.

Dzięki nowej usłudze obywatel ma:

  • bieżący wgląd w swoje dane
  • dostanie informację o zdarzeniach związanych z tymczasowym prawem jazdy i posiadanymi uprawnieniami (PUSH)

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments