Tydzień z Internetem 2015 w MBP w Przasnyszu

26 marca w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach Tygodnia z Internetem gościliśmy uczniów kl. I Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Spotkanie „Zawodowe selfie” zachęcało młodych do zdobywania umiejętności cyfrowych potrzebnych na rynku pracy oraz do kariery w sektorze nowych technologii.

Wspólnie zastanawialiśmy się jakie umiejętności cyfrowe są potrzebne przy wykonywaniu zawodu nieinformatycznego(kompetencje twarde) oraz jakie umiejętności inne niż cyfrowe są przydatne w wykonywaniu zawodów informatycznych (kompetencje miękkie dla zawodów informatycznych) .

Młodzież tworzyła zawodowe selfie mając do dyspozycji rekwizyty z wydrukowanymi wcześniej grafikami, tu liczyła się kreatywność.

Wszyscy uczestnicy kampanii zaznaczyli swój udział  korzystając z „licznika” Tygodnia z Internetem i wypełniając anonimowo mini-ankietę.

Na koniec każdy mógł odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest gotowy do podjęcia pracy ,biorąc udział w teście Skillage (test umiejętności informatycznych potrzebnych w pracy).Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments