Tydzień grupy SPEED. 600 mandatów, 9 zatrzymanych praw jazdy oraz 26 dowodów rejestracyjnych

W ubiegłym tygodniu policjanci grupy SPEED skontrolowali ponad 600 pojazdów i ujawnili 635 wykroczeń na naszych drogach. Ponad połowa z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli prawie 600 mandatów, a w 6 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 9 praw jazdy oraz 26 dowodów rejestracyjnych.

Każdy kolejny tydzień jest bardzo aktywny dla policjantów wchodzących w skład mazowieckiej grupy SPEED. Szczególnie podczas prowadzonych działań „Bezpieczne ferie” policjanci zawracają szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci zarówno w autobusach, jak i w samochodach osobowych, a także na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia bagażu, czas pracy kierowców (w przypadku przewozów autobusowych). Sprawdzają również stan trzeźwości kierujących i reagują na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Stróże prawa codziennie wyruszają na drogi, by przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom. O tym, że mieli „ręce pełne roboty”, najlepiej świadczy liczba skontrolowanych pojazdów, co zwykle jest następstwem naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierujących.

Przez ostatni tydzień (3 – 9 lutego) policjanci ujawnili 635 wykroczeń popełnionych przez kierujących, z czego 385 to przekroczenia prędkości w tym 7 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Zatrzymali 26 dowodów rejestracyjnych, 4 pijanych kierowców i jednego, który kierował pomimo zakazu sądowego.


 

Źródło KWP
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
liliput
liliput
4 lat temu

zycze wam powodzenia jak wy bez yanosika jeździcie