Tydzień Bibliotek w Przasnyszu: Spotkania autorskie z Przemysławem Borkowskim, Edytą Jungowską i Robertem Gondkiem

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu zaprasza do udziału w wydarzeniach zaplanowanych w ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek.

 

Spotkanie autorskie z Przemysławem Borkowskim

Pierwsze z wydarzeń odbędzie się we wtorek, 9 maja o godz. 17.00. Przasnyska bibliotekę odwiedzi Przemysław Borkowski, autor trylogii kryminalnej o psychologu Zygmuncie Rozłuckim i nowej serii z Gabrielą Seredyńską.

Przemysław Borkowski – znany szerszej publiczności z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Tworzył m.in. dla portalu Onet.pl, miesięcznika „Kariera” i „Przekroju”. Jego wiersze i opowiadania były publikowane na łamach „Frondy”, „Odry” i „Twórczości”.

 

Spotkanie autorskie z Edytą Jungowską

W czwartek, 11 maja o godz. 17.00 zaplanowano spotkanie z Edytą Jungowską, aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Edyta Jungowska – popularna polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Na stałe związana była z Teatrem Nowym i Teatrem Studio w Warszawie. Zagrała prawie 30 ról w Teatrze Telewizji. Szerokiej publiczności w Polsce jest znana dzięki serialom telewizyjnym: Na dobre i na złe, Ja wam pokażę oraz 2XL. Jest ambasadorką Fundacji „Cała Polska Czyta Dzieciom” i Fundacji Świętego Mikołaja. Wspiera wiele akcji na rzecz propagowania literatury dla dzieci i młodzieży.

 

Popołudnie z biblioteką dla dzieci

W poniedziałek, 15 maja o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie autorskie dla dzieci z podróżnikiem Robertem Gondkiem. Te wydarzenie także zostało dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Robert Gondek – podróżnik, fotograf przyrody i miłośnik Afryki. Autor ponad 700 pokazów podróżniczych dla dzieci i dla dorosłych. Członek Akademii Odkrywcy im. Tony Halika oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody. Nagradzany przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu.  Autor książki/albumu fotograficznego pod tytułem „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, a także ebooka podróżniczego „Poradnik przed podróżą do Afryki – Tanzania, Kenia”. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent i uczy się języka Suahili.

Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu informuje, że na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments