Twa zbiórka dla Rafała Olszewskiego. Do końca lipca potrzeba zebrać 15 tys. zł

Trwa zbiórka na windę dla Rafała Olszewskiego, niepełnosprawnego mieszkańca Przasnysza z czterokończynowym porażeniem. O pomoc apeluje Obywatelski Konwój Humanitarny. Jeśli do końca lipca uda się uzbierać 15 tys. zł, resztę dopłaci PFRON.

 

Rafał Olszewski jest 33 – letnim mieszkańcem Przasnysza. W wieku 7 miesięcy zdiagnozowano u niego czterokończynowe porażenie mózgowe. Jest całkowicie zdany na osoby trzecie, nie jest w stanie samodzielnie poruszać się, zjeść czy udać do toalety.

– Porozumiewa się prostymi gestami, oraz pojedynczymi specyficznymi słowami, rozumieją go tylko domownicy. Jest osobą radosną i otwartą, waży ponad 50 kg, więc nie jesteśmy w stanie znosić go po schodach z pierwszego piętra. Obecnie posiadamy windę ręczną, której serwisowania i przeglądów oraz napraw ze względu na wiek i stopień zużycia windy odmawia firma, która ją zbudowała  – informują rodzice Rafała.

Rodziców nie stać na kupno i montaż nowej windy.

 

– Na windę elektryczną nas nie stać, a jedynie taka umożliwi synowi opuszczenie czterech ścian. Nie chodzi tylko o spacery, czy wyjście z domu, istotniejsze są wyjścia do lekarza czy na rehabilitację – Rafał ma problemy z układem pokarmowym i często wymaga leczenia – dodają.

Na stronie internetowej zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka dla Rafała. Jest szansa na szybkie jej zakończenie.

– Jeśli zbierzemy potrzebną kwotę do końca lipca PFRON dopłaci 30 000 zł do windy, znaleźliśmy też tańszego wykonawcę o prawie 7 000 zł oraz osoby, które bezpłatnie zdemontują starą windę. Oznacza to zaoszczędzenie kolejnych 3 000 zł. Pozostaje nam do zebrania niecałe 15 000 zł. Mamy już 75 proc. kwoty! Wszystkie ręce na pokład! Wspólnie damy radę – apeluje Obywatelski Konwój Humanitarny.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments