Trzy tomy maszynopisu historii przasnyskiego LO trafiło do szkoły – niezwykła pamiątka na 100-lecie placówki

W piątek rozpoczynają się wielkie obchody 100-lecia LO im. KEN. Jubileusz zostanie zainaugurowany popołudniową wystawą w siedzibie Muzeum Historycznego oraz odsłonięciom tablicy poświęconej Stefanowi Gołębiowskiemu. Tymczasem do szkoły trafiła pamiątką sprzed lat.

 

– Przed kilkoma dniami do naszego liceum trafiła niezwykła osoba z jeszcze bardziej niezwykłym podarkiem. Pani Małgorzata Nożyńska przekazała nam trzy piękne księgi składające się na całość historii naszego liceum. Ta zaś otrzymała cenny maszynopis od nieżyjącego już pana Adama Kopani, który przechowywał u siebie tę publikację – informuje Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu.

Spisane dzieje to zasługa nauczycielki Marii Keczmerskiej, która przez kilkadziesiąt lat pieczołowicie zbierała informacje o osobach tworzących kadrę licealną.  – To prawdziwa perełka, wydawniczy biały kruk – czytamy.

– Przyjęto wiele lat temu, że z trzech kopii tej pracy istnieje już tylko jedna, będąca w zbiorach Muzeum Historycznego w Przasnyszu. Pozostałe dwie miały zaginąć. Jakaż więc była to niespodzianka, kiedy przed oczami naszej kadry ukazał się piękny obraz: trzy tomy maszynopisu historii przasnyskiego KEN-a!!! W znakomitym stanie! To wspaniały prezent dla nas, ale i dla przyszłych pokoleń KEN-ijczyków! Będziemy  mieć swój egzemplarz historii KEN-a pióra Marii Keczmerskiej – nie kryje radości społeczność szkolna.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maja
Maja
15 dni temu

Pani Maria Keczmerska..Wspaniały pedagog, same mile wspomnienia.

Znany
Znany
15 dni temu

Mam w swoich zbiorach sporo zdjęć z uroczystości szkolnych od 2006 do ok. 2020 roku. Niestety, nikt nie był zainteresowany, nie pytał. A 100-lecie trwa.